W dobie dostępnych rozwiązań stajemy się coraz bardziej wygodni i od kupowanych produktów oczekujemy zapewniania nam maksymalnego komfortu. Jeśli dotyczy to naszego zdrowia, zwracamy na to szczególną uwagę. Soczewki jednodniowe Acuvue Oasys 1 Day są jednym z takich rozwiązań – nastawionym na zapewnienie jak największego komfortu użytkownikowi i zaoszczędzenie jego czasu. Czy warto się na nie zdecydować?

Soczewki jednodniowe – dlaczego warto?

Soczewki jednodniowe są delikatne i cienkie, jednak ich używanie niesie ze sobą bardzo dużo zalet. Najczęściej można przy nich wykluczyć wszystkie te problemy, z którymi spotykają się użytkownicy soczewek w ogóle.

  • Konieczność ich czyszczenia;
  • Konieczność ich odpowiedniego przechowywania;
  • Zadbanie o ich odpowiednią dezynfekcję.

Przy soczewkach jednodniowych Acuvue Oasys 1 Day na szczęście nie ma tych problemów. Można się w nich wybierać w dowolne miejsce i, niezależnie od warunków, zapewnić swoim oczom odpowiednią higienę. 

Czym wyróżniają się soczewki kontaktowe jednodniowe?

Jednodniowe soczewki to – jak mówi sama nazwa – soczewki na jeden dzień. Oznacza to, że po zakończeniu ich użytkowania po prostu się je wyrzuca. Rano zakłada się już nową parę, która zamknięta jest w specjalnym opakowaniu. Dzięki temu nie ma problemów z ich przechowywaniem i czyszczeniem. 

Dla wielu użytkowników to bardzo atrakcyjna opcja, jednak często pojawiają się przy tym pytania, czy takie jednodniowe soczewki mogą być tak samo skuteczne jak soczewki przeznaczone do dłuższego użytkowania. Na szczęście tak! Dobre soczewki jednodniowe, takie jak Acuvue Oasys 1 Day, produkowane są z taką samą uwagą, jak soczewki o dłuższej przydatności do użytku. Jeśli tworzone są z materiału Senofilcon A, dają użytkownikowi możliwość komfortowego użytkowania niezależnie od warunków. Dobrze sprawdzają się i na świeżym powietrzu, i w zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Odpowiednio przy tym nawilżają oczy i zapewniają poczucie komfortu nawet tam, gdzie klimatyzacja lub ogrzewanie. Jest to niezwykle istotne dla tych osób, które zmagają się z trudnościami w postaci zbyt szybko wysychających oczu. 

Soczewki jednodniowe – jakich problemów pozwolą uniknąć?

Przede wszystkim problemów z czyszczeniem i przechowywaniem. Jednak dobre soczewki jednodniowe to coś więcej. Dzięki nim oczy pozostają odpowiednio nawilżone, nawet w trudnych warunkach. Soczewki Acuvue Oasys 1 Day chronią także przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Nawet po całym dniu pracy przed komputerem oczy są świeże, dobrze nawilżone i z pewnością nie pojawiają się na nich charakterystyczne, czerwone żyłki.