Urodziny są, szczególnie dla dzieci bardzo ważnym dniem. To wtedy dzwonią bliscy, koledzy i koleżanki ściskają i życzą wszystkiego dobrego, a rodzice organizują przyjęcie i wręczają prezenty. Jakie kreatywne zabawy na urodziny można zorganizować w domu? W co najchętniej angażują się dzieci? Co zrobić, żeby urodziny były udane, a solenizant był zadowolony?

Pierwszą ważną wskazówką jest posłuchanie oczekiwań swojego dziecka. Na pewno opowiada ono często o tym, co lubi robić ze swoimi znajomymi. Jeśli urodziny nie są niespodzianką dla solenizanta, to warto zaangażować go w organizację i zapytać, co chciałby robić. To w końcu on jest najważniejszą osobą na tym przyjęciu i jego potrzeby powinny być w głównej mierze brane pod uwagę. Jeśli urodziny mają być niespodzianką, sami możemy zorganizować wiele zabaw, w których dzieci z radością będą chciały uczestniczyć.

Jakie zabawy na urodziny zorganizować w domu?

Zabawy na urodziny powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku zaproszonych dzieci. Są jednak uniwersalne zabawy, które angażują pociechy tak samo dobrze w każdym wieku.

Oto lista 10 propozycji zabaw, które mogą być przeprowadzone w domu w czasie urodzin:

  1. Kalambury
  2. Gry planszowe
  3. Karaoke
  4. Poszukiwanie skarbów
  5. Malowanie twarzy
  6. Kolorowanki
  7. Rysowanie autoportretów
  8. Tańce na gazecie
  9. Urodzinowy faraon
  10.  Wspólne oglądanie bajki

Oprócz zabaw warto zadbać również o odpowiednie dekoracje i przekąski. Dzieci uwielbiają urodziny tematyczne. Często wybierają tematykę związaną ze swoją ulubioną bajką czy filmem. Wszystkie elementy potrzebne do wystroju domu, bez problemu znajdziesz w internecie lub możesz je zrobić własnoręcznie. Wystarczy dokupić trochę balonów i serpentyn i pomieszczenie zmienia się w imprezową salę. Jedzenie i przekąski dobrze jest zrobić w mini porcjach. Mamy wówczas pewność, że dzieci sięgną po nie w trakcie zabawy i zjedzą z apetytem. Są to mini pizze, muffiny na słodko lub słono, małe kotleciki mielone, szaszłyki z owoców i inne, najlepiej kolorowe dania.Dla dzieci to właśnie zabawy na urodziny stanowią najważniejszy element podczas przyjęcia. Będą je pamiętały i wspominały jeszcze długo po imprezie, dlatego warto wcześniej zastanowić się i mieć kilka propozycji w zanadrzu, aby solenizant i jego przyjaciele się nie nudzili. Ciekawym pomysłem jest także stworzenie woreczka, w którym umieścimy karteczki z zabawami, a w przypadku chęci zmiany lub nudy, dzieci mogą wylosować z niego kolejne zajęcie, dzięki czemu cały czas spędzą na ciekawych i nowych zabawach.