Poddasza to znacznie więcej niż zakurzone magazyny i przerażające przestrzenie do przechowywania. W rzeczywistości mają one potencjał, aby stać się najpiękniejszymi pokojami w domu, jeśli zostaną odpowiednio wykończone. Coś w tych niskich, pochyłych sufitach po prostu nadaje ton intymnym, prywatnym pomieszczeniom. Czytaj dalej, aby znaleźć 6 pomysłów na pokoje na poddaszu, aby uwolnić pełny potencjał tego małego zakątka, od sypialni dla gości po dodatkowe łazienki, a nawet warsztat dla pisarza.

  1. Baw się skalą w kąciku do czytania
Reading nook ideas

Iluzje wzornicze są Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o dekorowanie pokoju z niskim sufitem. Wybierz niższe meble i skalowaną grafikę, aby stworzyć wizualny efekt wyższych sufitów. Jeśli chcesz, aby na poddaszu było cicho do wypoczynku, weź ze sobą kanapę, leżak lub tapicerowaną ławę, mały stolik i lampkę do czytania.

  1. Niech to będzie pokój gościnny

Dodatkowa sypialnia zawsze się przyda, zwłaszcza jeśli często przyjmujesz gości. Dwa pojedyncze łóżka tworzą ładny symetryczny wygląd, ale jeśli pokój jest wystarczająco długi, wypróbuj trzy. Ułożone w rzędzie stworzą niepowtarzalną estetykę. Niebieskie nadruki w tej przestrzeni również dodają sennego charakteru.

  1. Skorzystaj z każdego zakątka
Attic room ideas

Czy to nie wygląda jak kryjówka w domku na drzewie, o której zawsze marzyłeś jako dziecko? Ten kącik do czytania jest idealnym miejscem do skulenia się z dobrą książką i prawie w ogóle nie zajmuje miejsca. Stylizuj go za pomocą poduszek i koca, aby był wyjątkowo przytulny.

  1. Niech to będzie studio
Blue kitchen ideas

Jeśli strych w Twoim domu jest wystarczająco duży, przekształć go w kawalerkę z własną sypialnią, kuchnią i łazienką. Dzięki temu Twoi goście poczują się niezależni i jak w domu. Ponadto możesz zarabiać, wynajmując studio jako mieszkanie lub na Airbnb. Zaobserwuj styl małej, ale odważnej kuchni projektanta Briana Patricka Flynna na Islandii.

  1. Stwórz Kokon
Attic bedroom ideas

Ze względu na unikalne linie architektoniczne strychy mają pewien eteryczny charakter. Sposób, w jaki światło wlewa się do tego pokoju, jest po prostu boski – nigdy nie chcielibyśmy opuścić tego małego kokonu. Jeśli zdecydujesz się przekształcić swoją sypialnię, zaakcentuj ten klimat luźną pościelą i wiszącą lampą z siatki.

  1. Dodaj łazienkę
Attic bathroom style

Kiedy masz dodatkową przestrzeń i nie wiesz, co zrobić, kolejna łazienka nigdy nie jest złym pomysłem. Dodatkowa łazienka nie tylko podniesie wartość Twojego domu, ale będziesz też mieć gdzie wysłać gości lub członków rodziny, kiedy będziesz zajmować główną łazienkę w domu. Zauważ wannę wewnątrz przestrzeni prysznicowej: oszczędność miejsca i wszechstronność.