Przewodnik po zakupie poduszek zewnętrznych od Patio Productions nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o poduszkach tarasowych. Dowiedz się o materiałach używanych do produkcji pokrowców, rdzeniach siedzisk, opcjach łączenia i innych kluczowych czynnikach.

Poduszki zewnętrzne są tak samo ważne jak same meble. W końcu to właśnie na nich będziesz odpoczywał przez całe lato! Uważaj na firmy, które oferują niższe ceny; często zdarza się, że obniżka kosztów odbywa się przez wyłączenie z oferty poduszek! Zawsze szukaj tkanin Sunbrella łączonych przez Tenara Sewing Thread i wypełnionych poduszkami Dacron.

Materiały do poduszek na zewnątrz: poszewki

Mimo że mogą wyglądać tak samo, materiały użyte do wykonania poduszek zewnętrznych różnią się diametralnie. Jest to ważne, ponieważ tanie pokrycia mogą prowadzić do powstawania pleśni i grzybów z powodu braku właściwości wodoodpornych. Bledną one również i tracą kolor na słońcu po jednym lub dwóch sezonach letnich.

 • Winyl – znany również jako PCV. Tworzywo sztuczne, które jest prawdopodobnie najtańszą opcją. Poduszki z tkanin winylowych nie radzą sobie zbyt dobrze w upale. Mogą się bardzo nagrzewać pod słońcem i nieźle parzyć przy siadaniu. To jest to samo, co wsiadanie do samochodu, który stał na słońcu. Ała! PVC jest również materiałem nie nadającym się do recyklingu. Bądź ekologiczny! #SaveOurEarth
 • Płótno bawełniane – stara tkanina, która pochodzi z XIII wieku. Tkanina bawełniana jest ekonomiczna i może być barwiona. Tkanina nie jest wodoodporna, więc mogą wystąpić problemy z pleśnią i/lub grzybami. Raz w roku należy ją impregnować wodoodporną aplikacją. Nie jest odporna na chlor.
 • Texteline – tkanina siatkowa wykonana z przędz poliestrowych pokrytych PCV. Także nagrzewa się na słońcu, ale przędza dodaje okładkom więcej wytrzymałości. Nie jest tak podatna na rozdarcia. Poduszki Texteline są wodoodporne, ale wiadomo, że tracą kolor i blakną w słońcu. Nie należy używać wybielaczy na okładkach texteline, ponieważ zniszczą one powłokę PCV. Średniej klasy materiał na poduszki zewnętrzne.
 • Sunbrella Fabric – opatentowana tkanina, która zawiera akryle barwione w roztworze. Oznacza to, że sam materiał jest kolorowy. Sunbrella jest najlepszym (i najdroższym) wyborem, ponieważ są to poduszki odporne na blaknięcie, 100% wodoodporne, odporne na pleśń i chlor.

*Uwaga: Należy pamiętać, że istnieje różnica między materiałem wodoodpornym a wodoszczelnym. Te dwa określenia mogą być postrzegane jako wymienne, ale nie są. Wodoszczelność oznacza, że tkanina w ogóle nie wchłania wody. Wodoodporność oznacza, że poszycie będzie odprowadzać wodę, ale wypełni się jak gąbka, jeśli zostanie zatopione w wodzie.

Materiały rdzeniowe poduszek zewnętrznych

 • Wypełnienie poliestrowe – Wypełnienie poliestrowe jest to tani, miękki, puszysty materiał, który nie oferuje żadnego wsparcia. Spłaszcza się z czasem i zapewnia raczej korzyści wizualnych niż funkcjonalny komfort.
 • Clustered Polyfill – Zasadniczo takie same jak powyższe, z tym że polyfill jest owinięty w małe pęczki lub kuleczki. Sprawia to, że poduszki te są nieco twardsze, ale nadal są podatne na spłaszczenie.
 • Pianka – Pianka występuje w różnych gęstościach, więc kiedy widzisz poduszki piankowe, trudno jest mieć pewność, jak bardzo są one nośne. Pianka jest klasyfikowana w zależności od gęstości.
 • Dacron – Politereftalan etylenu (PET) to termoplastyczna syntetyczna żywica polimerowa, która pierwotnie była używana do produkcji luksusowych łóżek. Znana również pod nazwą Dacron, opatentowana technologia fiberfillingu. Wytrzymała wyściółka z pianki, która zapewnia optymalne podparcie. Poduszki Dacron są bardzo jędrne i są wytłaczane, ponieważ nie spłaszczają się jak inne materiały na poduszki. Dacron nadaje poduszce zwarty i zadbany wygląd. Zazwyczaj jest zawinięty w cienką warstwę poliestru, aby zmiękczyć poduszki, podobnie jak materac.
 • Dacron Wrapped – Niektóre poduszki reklamują folię Dacron, która różni się od poduszek Dacron. Poduszki, które są owinięte w Dacron, mają 1/2″ warstwę Dacrona dodaną do zewnętrznej części poduszki. Tego typu poduszki zużywają znacznie mniej dacrona i mogą być również spłaszczone jak poduszki z pianki. Wyglądają ładnie, ale nie oferują zbyt dużo komfortu.

Welting

Welting to przede wszystkim wizualna atrakcyjność. Welting to cienka rurka, która jest dodawana wzdłuż krawędzi osłony poduszki, aby podkreślić jej kształt. Jest luksusowym dodatkiem i nie jest absolutnie niezbędna, ale może stanowić niezwykłą zmianę w stosunku do nijakich poduszek. Welting wygląda wspaniale na wzorzystych i niestandardowych poduszkach, ponieważ stanowi granicę podkreślającą kształt poduszek.

Wstążki poduszek

Poduszki ze wstążkami sprawiają, że korzystanie z nich jest przyjemne. Bez wstążek poduszki będą się poruszać za Tobą, kiedy tylko wstaniesz i usiądziesz. Wstążki utrzymają Twoją aranżację na świeżym powietrzu w atrakcyjnym i zorganizowanym stanie. Pomogą Ci one również utrzymać poduszki w czystości, ponieważ nie będą one spadać na ziemię. Czasami liczą się drobne rzeczy.

Pomiary zewnętrznych poduszek

Odpowiednim sposobem pomiaru poduszek zewnętrznych jest przejście od szwu do szwu. Rozciągnij poduszkę i zmierz ją od początku do końca szwu.

Wybieranie kolorów i wzorów dekoracyjnych

Istnieje wiele opcji poduszek dekoracyjnych, które można wykorzystać do stworzenia idealnej aranżacji na zewnątrz. Poniżej znajduje się lista poduszek dekoracyjnych:

 • Toss Pillows aka „throw pillows” to małe poduszki dekoracyjne. Nie są one przeznaczone do siedzenia i służą wyłącznie do dekoracji. Może to być sposób na dodanie koloru do outdoorowego zestawu.
 • Bolster Pillows to długie, okrągłe poduszki, które są zaprojektowane w celu zapewnienia wsparcia. Często można je zobaczyć w łóżkach. Mogą być używane do zapewnienia wsparcia szyi lub umieszczone za plecami, aby wesprzeć zdrową krzywiznę rdzenia kręgowego.
 • Body Pillows są dużymi poduszkami, na których można się położyć. Poduszki na ciało nie są idealne do mebli na zewnątrz, ponieważ zajmują zbyt dużo miejsca i mogą się bardzo zabrudzić, jeśli spadną na podłogę.

Przechowywanie poduszek

Nie zapomnij pudełka do przechowywania poduszek, aby schować je, gdy nie są używane!

Poduszki Sunbrella Outdoor Patio

Poduszki do opalania są od dawna okrzyknięte najlepszymi poduszkami zewnętrznymi. Nie dziwi więc fakt, że firma pierwotnie produkowała tkaniny do łodzi. To, co sprawia, że tkaniny Sunbrella są tak wyjątkowe, to fakt, że nie wykorzystują one nici.

Zamiast tego używają materiału akrylowego barwionego w roztworze, który jest barwiony tak, że „nić” jest w tym samym kolorze. Kolor poduszki nie może być usunięty. Wszystkie inne tkaniny poduszki używać nici, które są barwione farbą. To dlatego poduszki Sunbrella nie plamią i nie blakną. Wystarczy wyszczotkować brud i spłukać plamy.

Ponadto, Sunbrella używa nici Tenara Sewing. Nici do szycia Tenara używane są zamiast nici poliestrowo-bawełnianych, które potrafią się rozrywać. Oznacza to, że Twoje poduszki zewnętrzne mogą wytrzymać uderzenia i posłużą Ci znacznie dłużej niż jakiekolwiek inne, które znajdziesz na rynku. Sunbrella to wybór projektantów, ponieważ dostępne są w ponad 200 niestandardowych wzorach tkanin, które mogą być wykonane na zamówienie.