Nie ma nic lepszego niż siedzenie na zewnątrz na patio w cieplejsze dni. Posiadanie świetnych mebli ogrodowych pomoże również w zapewnieniu komfortu i funkcjonalności w przestrzeni zewnętrznej. Stół w centralnym punkcie i kilka wygodnych krzeseł może przekształcić całe Twoje patio. Jeśli myślisz o kupnie mebli tarasowych, rattanowe meble tarasowe to świetny wybór. Rattan to nazwa procesu tkania i nie odnosi się do materiału. Dlatego meble mogą być wykonane zarówno z materiału naturalnego, jak i wytworzonego przez człowieka.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem mebli tarasowych z rattanu i nie jesteś pewien od czego zacząć, poniższa lista dostarczy Ci kilku szczegółowych informacji na temat najlepszych mebli tarasowych z rattanu. Przed zagłębieniem się w te szczegóły, przekażemy Ci kilka informacji na temat różnych materiałów używanych do produkcji mebli rattanowych oraz tego, jak dbać o rattanowe meble ogrodowe.

Jakie materiały są używane w rattanie?

W meblach z rattanu można stosować kilka materiałów. Istnieją pewne różnice w materiałach używanych do produkcji mebli wewnętrznych i zewnętrznych. W przypadku zewnętrznych mebli z rattanu, zazwyczaj są one wyposażone w aluminiowe ramy, a do ich tkania używa się włókien syntetycznych lub sztucznych. Syntetyczna żywica i winyl pomagają nadać meblom wygląd rattanu, ale użyte materiały mają na celu utrzymanie mebla w czystości i wzmocnienie odporności na różne warunki pogodowe.

Jak dbać o meble z rattanu?

Mimo, że do produkcji zewnętrznych mebli z rattanu używa się specjalnego rodzaju materiału, to i tak będziesz chciał utrzymać je tak suche, jak to tylko możliwe, ponieważ mogą pokryć się pleśnią. Po opadach deszczu należy w miarę możliwości wytrzeć meble. Chcesz również chronić je przed nadmiernym nasłonecznieniem, ponieważ w niektórych rodzajach rattanu może to spowodować odpryski. Niektóre sposoby ochrony rattanowych mebli to posiadanie dużego parasola i umieszczenie ich w chronionym miejscu.

Jak wybrać?

Zdecyduj się na estetykę, którą chcesz. Meble z rattanu są dostępne w różnych typach estetycznych, więc chcesz mieć pewność, że pasują do Twojej przestrzeni na zewnątrz.

Ustal swój budżet. Meble z rattanu są również dostępne w szerokiej gamie cenowej, więc będziesz chciał się upewnić, że kupowane przez Ciebie meble ogrodowe pasują do Twojego przedziału cenowego.

Szukaj mebli łatwych w pielęgnacji. W przypadku mebli tarasowych z rattanu chcesz mieć pewność, że nadają się one do użytku na zewnątrz, ponieważ istnieją również meble z rattanu do użytku wewnątrz pomieszczeń. Materiał powinien być trwały i łatwy w pielęgnacji.

Sprawdź recenzje. Przed zakupem rattanowych mebli tarasowych, przeprowadź analizy i sprawdź, co inne osoby mają do powiedzenia przed dokonaniem zakupu.