Laptopy przeznaczone dla graczy są przeważnie zdecydowanie droższe od tych używanych wyłącznie do przeglądania Internetu. Jest to związane z faktem, że w takich komputerach są montowane podzespoły wyższej klasy, aby mogły na nich działać nawet najbardziej wymagające gry. Niestety, takie urządzenia są dużo droższe od innych notebooków. Aby uzyskać lepszą jakość za niższą cenę, warto zastanowić się nad kupnem laptopa poleasingowego. 

Laptopy poleasingowe to nic innego, jak używane notebooki, które były użytkowane w okresie leasingu. Najczęściej trafiają do sprzedaży po dwóch lub trzech latach użytkowania w dużych firmach lub korporacjach. Urządzenia te charakteryzują się bardzo przystępną ceną, często obniżoną o kilkadziesiąt procent oraz bardzo dobrymi parametrami podzespołów, które idealnie sprawdzą się nawet przy wymagających grach. Komputery poleasingowe przed dopuszczeniem do sprzedaży są testowane, aby wykryć i naprawić ewentualne wady. Dodatkowo takie urządzenia posiadają gwarancję, co potwierdza ich dobrą jakość. 

Laptopy poleasingowe – podzespoły

Laptopy poleasingowe Warszawa najczęściej mają minimum 8 GB pamięci RAM, co w połączeniu z dyskiem SSD o minimalnej wielkości 500 GB zagwarantuje płynne działanie urządzenia. Jednym z najważniejszych podzespołów dla gracza jest karta graficzna. To ona decyduje o jakość odbieranego obrazu. W laptopach spotykamy zintegrowane lub dedykowane karty. Obecnie układy zintegrowane dorównują często jakością dedykowanym kartom ze średniej półki cenowej.

W laptopie dla gracza najważniejsza jest karta graficzna o wysokiej częstotliwości oraz duża pamięć. Do obsługi gier zalecana jest karta graficzna z minimum 3 GB pamięci w typie GDDR5X o częstotliwości 7000 MHz lub wyższej. Dla gracza ważny jest również procesor – musi cechować się wysoką wydajnością. Najbardziej zalecany jest laptop poleasingowy z minimum 4-rdzeniowym procesorem o częstotliwości powyżej 3.0 GHz.

Laptopy poleasingowe – złącza

Dziś, w dobie powszechnego Internetu, coraz większą popularnością cieszą się cyfrowe wersje gier, które są kupowane w sieci i online instalowane na komputerze. Jednak starsze gry często występują na płytach DVD, dlatego wybierając laptop poleasingowy, warto sprawdzić, czy ma taki napęd. W urządzeniu gracza powinno być także kilka gniazd USB, w najnowszej wersji powyżej 3.0. Dobrze również, gdy notebook ma gniazdo VGA lub HDMI, dzięki czemu możemy go podłączyć do monitora lub telewizora. 

Zakup laptopa dla gracz to spory wydatek, notebook z dobrymi parametrami może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Decydując na laptop poleasingowy, możemy mieć podobne urządzenie za połowę tej ceny.