Klocki to wspaniała zabawka dla dzieci – mniejszych i większych. Nikogo jednak nie zdziwi fakt, iż niektóre firmy zajmujące się produkcją klocków robią wszystko, by zwrócić na siebie uwagę także dorosłych. Doskonałym przykładem jest marka Lego, która w 2012 roku na rynek wypuściła klocki Lego Minecraft, nawiązujące do kultowej gry komputerowej, w której zakochały się miliony osób na całym świecie.

Minecraft w świecie lego – czy to wykonalne?

minecraft

Minecraft to świetna gra komputerowa, która powstała w 2009 roku. W ciągu zaledwie kilku lat zdołała zgromadzić wokół siebie ogromna rzeszę fanów, głównie młodzież, ale też dorosłych i dzieci. Jest to niezwykle popularna gra, której fabuła opiera się na wznoszeniu budynków oraz przeżyciu. Nie posiada ściśle określonego celu, a jej zasady są wręcz banalne. Minecraft to wirtualny świat, który nie posiada praktycznie żadnych ograniczeń. Niezwykle charakterystyczną cechą gry są bloki służące do budowania otoczenia. W błyskawicznym tempie przeszły one do popkultury, gdyż stały się podstawową, gwarantującą rozpoznawalność w najdalszych zakątkach globu, cechą.

Kiedy klocki Lego Minecraft ujrzały światło dzienne?

Projektanci marki Lego, którzy zauważyli jak wielką sympatią darzona jest gra Minecraft, postanowili spróbować swoich sił i wykreować identyczny świat, ale tym razem ze znanych na całej kuli ziemskiej klocków Lego. Pierwsze znakomite zestawy pojawiły się na rynku w 2012 roku i, podobnie jak gra, skradły serca miłośników wirtualnego świata Minecrafta. Klocki Lego Minecraft doskonale oddają realia gry, a zainteresowanie nimi sprawiło, że powstało wiele intrygujących zestawów razem z figurkami bohaterów. 

Przykładami dużych i mniejszych zestawów są:

  • Lego Minecraft Punkt handlowy,
  • Lego Minecraft Biały smok,
  • Lego minecraft czaszkowa arena,
  • Lego Minecraft walka w Kresie,
  • Lego Minecraft kryjówka rozbójników.

Czy klocki Lego Minecraft dedykowane są wyłącznie graczom?

Nic bardziej mylnego. Klocki Lego Minecraft powstały z myślą przeniesienia świata wirtualnego do zabawy. Idealnie sprawdzają się jako upominek dla graczy, jednak równie dobrze mogą się bawić nimi dzieci kompletnie nie znający wirtualnego odpowiednika. Klocki Lego Minecraft prócz tego, że przypominają stworzoną w 2009 roku grę, posiadają cechy wszystkich innych klocków tej marki. Świetnie rozwijają wyobraźnię, pozwalają nabyć umiejętności manualne, a przy okazji zabijają każdą sekundę nudy podczas długich, zimowych wieczorów.