Pokój dziecka jest pomieszczeniem, które pełni wiele funkcji. Jest on bawialnią, sypialnią, miejscem spotkań z rówieśnikami oraz odpoczynku. Poza doborem właściwych mebli, dostosowanych do wieku i potrzeb naszych pociech, ważne jest również odpowiednio rozmieszczone oświetlenie. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę podczas wyboru oświetlenia, jaki rodzaj najlepiej się sprawdzi oraz gdzie dokonać zakupu. 

Od czego zacząć planowanie oświetlenia w pokoju dziecka?

Wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest prosty. Dlatego też należy podejść do niego w profesjonalny sposób i tak rozplanować oświetlenie, by można było je dostosować do poszczególnych etapów życia naszych dzieci. Warto mieć na uwadze, że pokój dla dzieci nie powinien tylko cieszyć interesującym wyglądem i mnóstwem atrakcji, ale głównie spełniać swoje najważniejsze funkcje, czyli być pomocne w wykonywaniu codziennych czynności. 

To, co jest pewne, to fakt, że jedno, centralne źródło światła to za mało. Planując bajkowy pokój dla dzieci, warto podzielić go na poszczególne strefy: miejsce przeznaczone do odpoczynku i snu oraz strefę do nauki i zabawy. Dlatego też dobrze jest rozplanować kilka źródeł światła, by w każdym miejscu, niezależnie od swojej aktywności, dziecko miało zapewniony komfort. Dobrym wyborem więc będzie oświetlenie ogólne w postaci plafonu, żyrandolu, czy dekoracyjnej lampy sufitowej. Szeroki wybór z powodzeniem znajdziemy na stronie Elampki.pl. Do tego idealnie sprawdzi się dodatkowe źródło światła, takie jak lampa stojąca, biurkowa oraz kinkiety. 

Jakie oświetlenie ogólne będzie najlepsze?

Przy wyborze oświetlenia ogólnego, które będzie pełniło rolę głównego źródła światł a, a zarazem interesującej dekoracji, dobrze jest zaangażować dzieci. To właśnie one spędzają w swoim pokoju najwięcej czasu, dlatego też powinny dokonać odpowiedniego wyboru. W ofercie sklepu Elampki.pl znaleźć można różnego rodzaju lampy, w zróżnicowanych kolorach, kształtach i wzorach. Z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiednie do jego potrzeb. Lampę należy dobrać w taki sposób, by swoim wyglądem, stylem i kolorystyką pasowała do wystroju całego pokoju dziecięcego. 

Przed dokonaniem zakupu, dobrze jest dokładnie przeanalizować, czy dany model poradzi sobie z oświetleniem przestrzeni – światło powinno być rozproszone w taki sposób, by równomiernie oświetlało cały pokój. Dobrze dobrane światło powinno stwarzać warunki podobne do tych, które panują w ciągu dnia.