Rozpoczynając działalność gospodarczą, można rozważyć założenie jej jako jednoosobowej działalności gospodarczej, która jest rodzajem struktury organizacyjnej prowadzonej i posiadanej przez jedną osobę. Tak jak w przypadku wszystkich nowo zakładanych firm, będą istniały wydatki, które należy rozważyć.

Jest więcej do zrobienia dla siebie niż tylko wydrukowanie wizytówek lub publikacja strony internetowej. Nieoczekiwane wydatki mogą siać spustoszenie zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym. Wielkie oczekiwania są wielkie; realistyczne oczekiwania są lepsze.

Stanowe i federalne opłaty i licencje

Niektóre z twoich wczesnych wydatków będą miały na celu uczynienie z twojej firmy osoby prawnej. Wiąże się to z pracą z twoim stanem w celu złożenia i opłacenia licencji na prowadzenie działalności gospodarczej. Jeśli będziesz prowadził działalność gospodarczą pod fikcyjną lub pod przybraną nazwą, będziesz musiał wypełnić formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej jako DBA.

Przepisy prawne różnią się w zależności od stanu i kraju, ale nawet jeśli lokalne prawo tego nie wymaga, prawdopodobnie Twój bank zaakceptuje czeki płatne pod tą nazwą.

Podatki

Innym wczesnym wymogiem jest nawiązanie współpracy ze stanowymi i federalnymi agencjami podatkowymi. Będzie to obejmowało otrzymanie numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN).

Przygotuj się do płacenia co kwartał, gdy zacznie płynąć gotówka. Przedsiębiorcy mają wiele pozycji do odliczenia, ale muszą również płacić wszystkie podatki socjalne. Pamiętaj, że nikt nie pobiera za Ciebie podatku u źródła. Dobrą praktyką jest założenie osobnego konta dla podatków i przelewanie na nie pieniędzy w miarę ich napływu.

Zaplanuj te rzeczy, gdy będziesz obliczał swoje początkowe zapotrzebowanie na gotówkę, a zaoszczędzisz na zdrowiu, a może nawet na biznesie, w międzyczasie.

Profesjonalne usługi

Być może nie sądzisz, że potrzebujesz bieżącej pomocy księgowej, prawnej lub innej, ale wskazane jest, aby korzystać z tych specjalistów na początku. Księgowa lub CPA pomoże Ci w utworzeniu wstępnych ksiąg handlowych. Dobrze jest porozmawiać z prawnikiem, aby upewnić się, że wszystkie umowy, których używasz, są prawidłowe i wiążące. Powinieneś również porozmawiać z ubezpieczycielem lub agentem, aby uzyskać ubezpieczenie od wszelkiej odpowiedzialności biznesowej.

Koszty rozruchu sprzętu

Bez względu na wszystko, każdy samozatrudniony przedsiębiorca ma pewne potrzeby sprzętowe. Te potrzeby sprzętowe będą specyficzne dla rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej i mogą obejmować nowy lub zmodernizowany komputer i drukarkę, specjalistyczne narzędzia, a może nawet pojazd służbowy.

Transport

Koszty gazu będą rosnąć i spadać wraz z rynkiem. Tak więc, jeśli podróżujesz, aby odwiedzić potencjalnych klientów, bądź przygotowany na częstsze odwiedziny stacji benzynowej. Ponadto, Twój pojazd może być w stanie przewieźć produkt lub sprzęt, lub może być konieczne, aby zabrać klientów na lunch. Czy Twój pojazd jest w stanie sprostać temu zadaniu? Być może trzeba będzie wyczyścić bagażnik i tylne siedzenia?

Samodzielna przestrzeń biurowa

Niezależnie od tego, czy korzystasz z domu, samochodu, garażu swojego najlepszego przyjaciela, apartamentu biurowego czy Starbucksa, będziesz potrzebował przestrzeni biznesowej. Niektóre regulacje miejskie ograniczą rodzaje działalności biznesowej, którą możesz prowadzić z domu.

Jeśli planujesz skorzystać z biura w domu, powinieneś zachować tę przestrzeń jako przestrzeń biurową – tylko dla łatwiejszych celów księgowych. Internal Revenue Service (IRS) jest bardzo konkretna wobec tego, co jest uważane za biuro domowe.

Marketing i strony internetowe

Marketing to szeroki obszar, który może obejmować dodatkowy czas pracy telefonu komórkowego, wizytówki, reklamę w lokalnych mediach drukowanych oraz drukowanie ulotek. Jeśli drukujesz materiały samodzielnie, będziesz musiał wziąć pod uwagę koszt druku, papieru i farby. Nie pozwól, aby te ukryte koszty zakradły się do Ciebie. Na przykład, w przypadku drukarki atramentowej, tusz jest często droższy niż papier, zwłaszcza jeśli drukujesz w kolorze.

Twoja firma prawdopodobnie będzie potrzebowała stworzenia strony internetowej i być może będzie chciała nazwy domeny związanej z rodzajem działalności. W zależności od Twoich możliwości, możesz być w stanie wykorzystać stronę internetową taką jak WordPress do zbudowania własnej strony internetowej. Jednak możesz chcieć zapłacić komuś za stworzenie strony internetowej dla Ciebie. Jeśli komuś zapłacisz, upewnij się, że masz prawa i kody dostępu niezbędne do zmiany i aktualizacji zawartych tam informacji.

Mimo, że tworzenie sieci to prawdopodobnie najtańszy marketing, jaki można zrobić, ważne jest, aby uczestniczyć w wydarzeniach sieciowych dla niektórych rodzajów działalności. Wydarzenia takie pociągają za sobą koszty opłat członkowskich, posiłków, parkingów, podróży i innych tego typu opłat.

Opłaty bankowe i opłaty za obsługę kart kredytowych

Jeśli chcesz przyjmować czeki i płatności kartą kredytową pod swoją nazwą firmową, bank prawdopodobnie będzie wymagał od Ciebie posiadania konta biznesowego, a nie osobistego, nawet jeśli jesteś prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Znajdź bank, który specjalizuje się w obsłudze małych firm, aby Twoje miesięczne opłaty pozostały na rozsądnym poziomie.

Jeśli będziesz akceptować karty kredytowe, możesz potrzebować konta, które pozwala na takie transakcje. Będziesz musiał mieć odpowiednie umowy i wyposażenie dla swojego konta sprzedawcy. Konta handlowe zazwyczaj posiadają koszt początkowy wyposażenia plus miesięczne opłaty.

Inne koszty rozpoczęcia działalności

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży, być może będziesz musiał ulepszyć swoją garderobę. Pomyśl o tym, jaki wizerunek chcesz przenieść na swój rynek docelowy. Jeśli nosiłeś casualowe stroje w pracy i nagle musisz iść kupić kilka nowych garniturów, to może trochę kosztować, i niestety, nie jest to możliwe do odliczenia od podatku.

Być może będziesz musiał uzyskać certyfikat w zakresie konkretnych umiejętności lub zdolności, aby lepiej służyć swoim klientom. Koszt tego typu stałej edukacji może być wysoki, ale da ci to rozszerzoną bazę klientów. Niektóre stany będą miały również wymagania dotyczące certyfikacji.