Posiadanie samochodu stało się dzisiaj codziennością. Czasy, kiedy auto świadczyło o wyższym statusie materialnym, dawno już minęły. Dzisiaj własny samochód mają często nawet studenci, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie. Kupując samochód, mamy dwie opcje do wyboru: możemy postawić na auto używane bądź skierować swoje kroki do autoryzowanego salonu. Okazuje się, że to właśnie autoryzowany dealer samochodowy Kraków jest zdecydowanie lepszą opcją. Dlaczego?

Czy warto płacić więcej za samochód z salonu?

Wiele osób powie, że autoryzowany dealer samochodowy Kraków ma zawsze wyższe ceny niż osoba prywatna sprzedająca używane auto, czy nawet komis samochodowy, w którym dostępne są auta z drugiej ręki. Oczywiście jest to prawda – za nowy samochód prosto z salonu zapłacimy więcej. Trzeba jednak pamiętać, że rozwiązanie to ma szereg zalet. Nie bez powodu warto bowiem zapłacić więcej za samochód, którym do tej pory nikt nie jeździł.

Jakie znaczenie ma znajomość historii kupowanego auta?

Decydując się na zakup samochodu, należy przede wszystkim poznać jego historię. Może okazać się, że auto ma za sobą poważny wypadek, co oczywiście przełożyć może się na to, jak się nim jeździ. Decydując się na nowy samochód, nie musimy się tym martwić. Auto prosto z salonu nie ma za sobą żadnej historii. Zjechało z taśmy produkcyjnej, nikt nim nie jeździł. Nie trzeba obawiać się, że jest zużyte bądź ma za sobą poważną kraksę. W efekcie można czuć się bezpieczniej.

Czy w salonie samochodowym dostaje się gwarancję na zakupione auto?

Oczywiście! Decydując się na nowy samochód, można być pewnym, że jest on objęty gwarancją. Jeśli więc z autem coś niepokojącego zacznie się dziać, dealer samochodowy Kraków się tym zajmie. Stawiając na auto z drugiej ręki, nie mamy co liczyć na takie rozwiązanie. Jeśli pojawi się usterka, musimy usunąć ją we własnym zakresie. Niestety, zdarzają się usterki naprawdę kosztowne. Usunięcie niektórych z nich jest wręcz nieopłacalne. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem okazuje się nieraz złomowanie samochodu, co oczywiście wiąże się z dużymi stratami.

Czy kupując auto w salonie znamy jego stan techniczny?

Decydując się na używany samochód, musimy liczyć się z tym, że jego stan techniczny nie będzie dla nas do końca jasny. W trakcie użytkowania auta – już po zakupie – mogą na jaw wyjść usterki, których nie zauważyliśmy. Decydując się na samochód z salonu, raczej nie musimy się takich niespodzianek obawiać. Samochód jest nowy, nie ma zużytych części, usterki są więc mało prawdopodobne.

Podejmując decyzję o zakupie samochodu, koniecznie trzeba rozważyć to, jakie auto chcemy kupić. Nie chodzi tu tylko o markę i model, ale również to, czy ma to być auto nowe, czy używane. Warto przy tym pamiętać, że wprawdzie to drugie będzie nieco tańsze, ale w ostatecznym rozrachunku może kosztować nas więcej. Dealer samochodowy Kraków to natomiast gwarancja auta nowego, sprawnego, takiego, który nie ma za sobą stłuczek i poważnych wypadków.