Gdy już zacznie się zbierać nowe zestawy klocków Lego, ciężko jest przestać. Niewiele jest rzeczy przynoszących satysfakcję porównywalną do obserwowania powoli rozszerzającej się kolekcji klocków. Najlepsze zbiory to takie, które obejmują różnorodne nabytki, wliczając w to zestaw Lego Friends. Prawdą jest, że ta konkretna seria jest dość nietypowa jak na standardy duńskiej firmy, jednak fakt ten jedynie dodaje jej atrakcyjności. Większość zestawów z serii Lego Friends silnie wyróżnia się na tle innych klocków, stawiając na nietypowe rozwiązania w budowlach, odmienną paletę kolorystyczną, a także odmienny model minifigurek. Oczywiście, wszystkie te elementy nadal pozostają częścią klasycznego Lego System, będąc w pełni kompatybilne z innymi klockami producenta.

Co sprawia, że każdy zestaw Lego Friends jest wyjątkowy?

Lego Friends z założenia jest serią, której odbiorcami są przede wszystkim dziewczynki. Tę grupę docelową można rozpoznać już na pierwszy rzut oka, ponieważ każdy zestaw Lego Friends jest wyraźnie dopasowany do dziewczęcych preferencji. Są to budowle, które w głównej mierze przedstawiają scenki z życia bohaterek, domy, proste pojazdy, plaże i tym podobne konstrukcje. W wielu z dostępnych zestawów można zaobserwować duży nacisk na dodatkowe akcesoria dla minifigurek – pełne wyposażenie, które ma na celu umożliwić dzieciakom jeszcze więcej zabawy.

Zaskakującym może okazać się jednak, że pomimo silnego nacisku na praktyczną „bawialność” tych zestawów, prezentują się one naprawdę ładnie. Są to niespodziewanie estetyczne, ciekawie zaprojektowane budowle, które z pewnością będą pięknie prezentować się również za gablotką. Stosunkowo szeroki wybór produktów z tej serii sprawia, że każdy będzie miał okazje wybrać swój ulubiony zestaw Lego Friends, lub w pełni zainwestować w taką kolekcję i postarać się skompletować je wszystkie.

Dlaczego warto zainteresować się Lego Friends?

To, że zestaw Lego Friends bardzo ucieszy każdą dziewczynkę, nie ulega wątpliwości. Osoby lubujące się we własnych, klockowych kreacjach mogą jednak odkryć pewien potencjał, który drzemie w tych charakterystycznych budowlach. Lego Friends jest unikalną serią, w której występuje wiele interesujących elementów i nietypowych części budowli czy klockowych akcesoriów. Sięgając po własny zestaw Lego Friends można łatwo uzupełnić swoje zbiory o szereg nowych, ciekawych klocków, idealnych do wykorzystania w oryginalnych konstrukcjach.

Pewne wnioski nasuwają się zatem same – warto odwiedzić pobliski sklep z zabawkami czy sprawdzić oferty dostępne w Internecie, a następne wybrać zestaw Lego Friends, który odpowiada naszym klockowym preferencjom. Wybór jest szeroki, a dostępne budowle zaskakująco zróżnicowane, dlatego otwiera się przed sobą w ten sposób wiele nowych opcji. Rzecz jasna, najbardziej opłaca się wypatrywać różnych promocji i zniżek, które w przypadku klocków Lego wcale nie są rzadkością.