Kiedy jesteś w związku, może być dla Ciebie ważne, aby Twoja rodzina dogadała się z Twoim partnerem. I to ma sens! To wspaniale, gdy nasi partnerzy mogą angażować się w wiele dziedzin naszego życia i spędzać czas z innymi osobami, na których nam zależy.

Ale co, jeśli tak nie jest? Co, jeśli twoi rodzice lub inni członkowie rodziny nie pochwalają twojego partnera? To może być naprawdę trudne. Może to sprawić, że poczujesz się okropnie lub będziesz rozdarta między rodziną a partnerem.

Możesz chcieć zareagować defensywnie, a może ze złością wobec swojej rodziny, jeśli usłyszysz, że nie akceptuje twojego partnera. Możesz nawet zignorować to, co mówią, i po prostu odciąć się od nich lub ukryć przed nimi swój związek. Są to dość powszechne pierwsze reakcje, ale dalsze przemyślenie sytuacji może być pomocne.

Czy utrzymywanie związku w tajemnicy przed rodziną na dłuższą metę sprawi, że poczujesz się dobrze? Może się wydawać, że to najłatwiejsze rozwiązanie, ale pamiętaj: wszystkie zdrowe relacje opierają się na zaufaniu, szacunku i komunikacji, co obejmuje również relacje z rodziną. Jeśli masz już relatywnie zdrowe relacje z członkami rodziny (innymi słowy, czujesz się bezpiecznie rozmawiając z nimi i nie martwisz się, że będą znęcać się werbalnie lub fizycznie), może to pomóc dowiedzieć się, jakie są ich konkretne zastrzeżenia do twojego partner / związku.

Chociaż rozmowa może być trudna, ważne jest, aby podchodzić do członków rodziny tak spokojnie i z szacunkiem, jak to tylko możliwe. Zapytaj bliskich, dlaczego mają problem z twoim partnerem. Czy uważają, że twój partner zbytnio Cię kontroluje? Czy nie podoba im się sposób, w jaki rozmawia z tobą twój partner? Czy myślą, że twój partner cię nie szanuje? Mogą dostrzec u twojego partnera niezdrowe zachowania, których ty nie widzisz. Wciąż nie jesteś przekonana? Zapytaj znajomych, co myślą o twoim partnerze. Czy mają takie same obawy jak Twoja rodzina? Jeśli tak, poświęć trochę czasu na rozważenie, czy którekolwiek z zachowań twojego partnera nie jest znakiem ostrzegawczym.

Jeśli członkowie Twojej rodziny nie mogą podać żadnych konkretnych powodów, dla których nie akceptują Twojego partnera lub jeśli nie podoba im się rasa, wyznanie, orientacja seksualna lub wygląd Twojego partnera, sytuacja staje się nieco trudniejsza. Nielubienie kogoś z powodu tych czynników nazywa się uprzedzeniem i ma to więcej wspólnego z członkami rodziny niż z partnerem. To, jak sobie z tym radzisz, zależy od tego, jaki rodzaj relacji masz z rodziną, czy nadal z nią mieszkasz i jak bezpiecznie się z nią czujesz. Możesz z szacunkiem dać jej do zrozumienia, że ​​chociaż doceniasz jej uczucia, nie zgadzasz się z nią. Możesz zasugerować, abyście wszyscy spróbowali spędzić więcej czasu razem, aby bliscy mogli lepiej poznać Twojego partnera. Jeśli związek powoduje zbyt wiele kłótni w Twojej rodzinie, możesz rozważyć zrobienie kroku wstecz i zbudowanie przyjaźni ze swoim partnerem podczas rozwiązywania problemów z członkami rodziny, jeśli to możliwe. Ostatecznie ważne jest, abyś robiła to, co jest najzdrowsze dla Ciebie i Twojego życia.